Skärvätskor Oljor Smörjfett Övrigt

Smörjfett

BECHEM utvecklar och tillverkar högpresterande fetter för olika industriella tillämpningar och extrema krav. BECHEM erbjuder ett brett utbud av smörjfett för rullager, kugghjul, plast och elektroniska komponenter. Tillämpningarna sträcker sig från svåra förhållanden i tung industri till krävande tillämpningar inom fordonsteknik och flygteknik.

Allt enligt senaste kunskaper inom tribologi, uppfyller produktsortimentet våra kunders krav när det gäller friktion, nötning och smörjning samt ekonomisk och ekologiskt optimering av processer.

Trygghet i alla led

Carl Bechem Scandinavia erbjuder det lilla företagets närhet,
med det stora företagets muskler genom våra tyska ägare.

Så jobbar vi

Kontakta oss

Vi finns nära ditt företag

Här hittar du din lokala Bechemexpert

Jan
Stenberg


0470-32 94 04
0702-77 75 51

jan@bechem.eu

Sandviken

Niklas
Svanbring


0470-32 94 03
0705-63 37 44

niklas@bechem.eu

Växjö

Tobias
Holm


0470-32 94 06
0768-49 00 53

tobias@bechem.eu

Vetlanda

Tommy
Lyckebäck


0470-32 94 05
0768-49 00 18

tommy.l@bechem.eu

Falköping

Jonas
Nilsson


0470-32 94 08
0702-52 55 47

jonas@bechem.eu

Växjö

Johan
Lundberg


0470-32 94 12
0768-49 37 00

johan.l@bechem.eu

Stockholm